Portal www.fundacjadzieciom.pl

2009-04-03
dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Dzięki portalowi www.fundacjadzieciom.pl osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie uzyskują dostęp do informacji o rehabilitacji społecznej i możliwościach otrzymania wsparcia. Dowiadują się gdzie można zwrócić się z prośbą o dofinansowanie (np. do sprzętu rehabilitacyjnego, wózka inwalidzkiego, lekarstw, wyjazdów specjalistycznych, turnusów rehabilitacyjnych).Otrzymują dane o placówkach świadczących rehabilitację społeczną i zawodową, o programach realizowanych przez te placówki, udzielanej przez nie pomocy. W portalu znajdują się porady specjalistów, którzy odpowiadają na zadane im pytania przez użytkowników. Poradnictwo specjalistyczne obejmuje zagadnienia z zakresu: psychologii, logopedii, rehabilitacji. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie mogą wymieniać się doświadczeniami na forum dyskusyjnym.